tirsdag 31. august 2010

Jul i august / Christmas in August


Det forberedes til julemesser og nå er to utgaver av AnnAKas "Nissegaver" ferdig. Her har jeg stort sett brukt originalstoffer og utstyr til dekoren som ble kjøpt ifjor.
Den ene løperen har samme størrelse som i mønsteret, mens den andre er noe kortere.
De måler: 19 3/4" x 41 3/4" (50 x 106 cm) og 19 3/4" x 38 1/2" (50 x 99 cm)

These two tablerunners from AnnAKa's "Nissegaver" are for the Christmas markets coming up. I bought all the fabrics and the embellishment last year. One of the runners has exactly size as in the pattern, the other one is a bit shorter.
They measures: 19 3/4" x 41 3/4" (50 x 106 cm) og 19 3/4" x 38 1/2" (50 x 99 cm)




20 kommentarer:

  1. Det er jul hele året :) Kjempeflotte løpere!!

    SvarSlett
  2. So Beatiful table runners you have made and that brownie is very cute. I start my Christmas-quilts these days too, because the market days are coming soon.
    Have a beautiful and sunny fall-days and enjoy the magic of quilting.
    Greetings from Finland

    SvarSlett
  3. Godt å vere tidleg ute.
    Løparane dine er flotte, og desse blir nok populære på julemessa.

    SvarSlett
  4. Wow kor flott! Deilig å være tidlig ute, da kan man kose seg med arbeidet og slipp å stresse for å bli ferdig. I år begynte eg på julegava supertidlig. Har aldri før kjøpt julegava gjennom et heilt år, men i år som eg har gådd gravid fant eg ut at det kunne være lurt så eg sku slippe å springe rundt me barnevogna den siste tia. Like jo å gå rundt i juletida, men helst med kun en og to gava eller ting på huskelappen og ikkje 25. I år blir det bare kose handling på slutten, heldigvis;)

    SvarSlett
  5. Godt å være ute i god tid. Alltid nok av andre ting som må gjøres i førjulstida. Kjempefine løpere.
    Ha en fin tirsdag.
    Elisabeth

    SvarSlett
  6. Supre løpere..!!
    Godt med alt som er unngjort....og en ting gjort, er en ting mindre å gjøre.....
    Tenk når jula kommer og alle stresser rund, så kan du bare kose deg.....

    tirsdagshilsen
    HegeT

    SvarSlett
  7. Kjempelekre løpere. Har hatt lyst til å sy den selv, så nå må jeg nok bare få kjøpt mønsteret....

    SvarSlett
  8. Disse er så utrolig flotte. Kan tenke meg at disse vil bli solgt på julemesse. Så flink du er somn er tidlig ute da. Fikk verden dårligste samvittighet når jeg så bloggen din nå asså.....Skulle nok begynt på julesakene jeg også. Takk for inspirasjon:-))
    Også så flotte punger du lager.
    Ha en finfin tirsdag.

    SvarSlett
  9. Kjempefine løpere. Jeg sydde en del slike til julegaver i fjor. Hvor mye tar du for disse løperne på julemessa?? Har fått forespørsel fra noen her på jobb om å sy en slik, men er usikker på hvor mye en skal ta.

    SvarSlett
  10. Kjempelekre. Ja, godt og være ute i god "messe" tid. Det går fort mot jul :-)

    SvarSlett
  11. Hvor er de bare flotte dine løbere :o)

    SvarSlett
  12. Å fytti katta er det snart jul igjen,minner meg på at det er en del ufoer her...Løperene er skikkelig fine,sydde en i fjor jeg og.Ha en fin kveld.

    SvarSlett
  13. Fine løpere. Godt å få julesaker ferdig litt i forkant.

    SvarSlett
  14. Skønne løbere - jeg elsker AnnAKas mønstre ;-)

    SvarSlett
  15. Jeg fant bloggen din og beundrer modeller som fungerer! Gratulerer! (Google oversettelse)

    SvarSlett
  16. Ojjj...de var kjempefine. :-)
    Skikkelig jule følelse av de nissene.
    Ha en fin dag til deg.

    SvarSlett
  17. All very fun, thank you for sharing, Carolyn from Des Moines, Iowa

    SvarSlett
  18. Hvor er dine juleløbere smukke. Jeg har beundret dem længe. Jeg tør slet ikke give mig i kast med applikation

    SvarSlett
  19. I relly like your tablerunners and placemats

    SvarSlett
  20. Åhh så nydelig,kjempe flott:) Har sånn smått begynt å gjøre klar noen jule tilda,og en del strømper, plutselig er jo jula her..::))

    SvarSlett